Mijas Costa, Costa del Sol, Huoneisto, Välikerroksen huoneisto
649,000€
R5523352 REF
3 MH
2 KH
115 m²
KUVAUS
Poikkeuksellinen ylellinen kulmahuoneisto panoraamanäkymillä merelle – Mijas Costa
Poikkeuksellinen kulmahuoneisto, jollaisia tulee harvoin myyntiin. Tämä hiljattain rakennettu asunto sijaitsee erittäin halutussa ja turvallisessa aidatussa taloyhtiössä Mijas Costa -alueella, ja sen nykyiset omistajat ovat pitäneet sen moitteettomassa kunnossa. Kyseessä on todella ainutlaatuinen kohde, jossa moderni luksus ja äärimmäinen mukavuus kohtaavat täydellisesti.
Valoisa ja ainutlaatuinen turvapaikka
Arvostetun kulmapaikkansa, ylimääräisten sivuikkunoiden ja runsaan lasipinnan ansiosta asunto suorastaan kylpee luonnonvalossa, mikä nostaa sen selvästi taloyhtiön muiden asuntojen yläpuolelle. Älykäs arkkitehtoninen suunnittelu takaa saumattoman siirtymän sisä- ja ulkotilojen välillä, tuoden upeat merinäkymät suoraan osaksi oleskelutilojasi. Tämän kodin kruununjalokivi on sen poikkeuksellinen ilmansuunta. Yksityinen terassisi toimii omana rauhoittumispaikkanasi, jossa voit nauttia upeasta auringonpaisteesta koko päivän. Illan hämärtyessä se muuttuu täydelliseksi ympäristöksi rentoutua viinilasin äärellä samalla kun seuraat henkeäsalpaavaa Välimeren auringonlaskua.
Kadehdittava sijainti rannikolla
Täällä olet kauniisti luonnon ja metsien ympäröimänä, mutta silti vain lyhyen 11 minuutin kävelymatkan (800 metriä) päässä Mijas playas -alueen kultaisilta hiekkarannoilta. Golfin harrastajat arvostavat sijaintia vain muutaman minuutin päässä arvostetusta Chaparral Golf Club -kentästä, ja kymmenen minuutin ajomatkan säteellä on tarjolla rannikon parhaita kenttiä. Malaga Airport on vain sujuvan 20–25 minuutin ajomatkan päässä, joten tämä kiinteistö sopii täydellisesti joko pysyväksi luksuskodiksi tai tasokkaaksi loma-asunnoksi.
Mahdollisuus matkailulisenssiin
Nykyiset omistajat eivät ole halunneet jakaa tilaansa muiden kanssa, eivätkä siksi ole koskaan hakeneet matkailulisenssiä (Tourist Licence) – taloyhtiö on kuitenkin äänestänyt matkailulisenssien sallimisen puolesta. Prosessi olisi siis omistajalle helppo, mikäli hän haluaa hyödyntää vuokratuloja. Suuri maanalainen varastohuone mahdollistaa myös omien tavaroiden säilytyksen.
OMINAISUUDET
- Aidattu Taloyhtiö
- Avokeittiö
- Ensuite Kylpyhuone
- Hissi
- Ilmastointilaite
- Investoinnit
- Jälleenmyynti
- Juuri valmistunut
- Kiinteät Vaatekaapit
- Kuntosali
- Lähellä Golfkenttää
- Lähellä Julkisia
- Lähellä Kauppoja
- Lähellä Kouluja
- Lähellä Merta
- Lähellä Metsää
- Lämmitys
- Lämpölasitukset
- Lomakodit
- Luksus
- Nykyaikainen
- Padel Kenttä
- Sauna
- Sisäpuhelin
- Täysin Kalustettu
- Urbanisaatio
- Valokuitu
- Varasto
- Viilennys
- Yksityinen Terassi